Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
27.03.2019

2. Kadın Akademisyenler Çalıştayı İstanbul’da Başladı.

​​Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İslam ve Kadın: Güncel Dini Meselelere Çözüm Odaklı Yaklaşımlar" konulu 2 gün sürecek olan 2. Kadın Akademisyenler Çalıştayı İstanbul'da başladı.

Oturum başkanlığını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI'nın yaptığı çalıştaya Marmara bölgesinde bulunan İslami İlimler/İlahiyat Fakültelerinde görev yapan kadın öğretim üyelerinin yanı sıra Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT, Basılı Yayınlar Daire Başkanı Dr. Faruk GÖRGÜLÜ ve Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Lokman ARSLAN katılım sağlamıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığı aileye yönelik çalışmalar yürütmekte; toplumun temel dinamiği olan ailelerimizin korunması ve kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet hadiselerinin son bulması için etkili, sürekli ve somut adımlar atmayı öncelikli vazife edinmektedir. 2. Kadın Akademisyenler Çalıştayı ile kurum dışı paydaşlarla bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulması, özellikle İslami İlimler/İlahiyat Fakültelerinde görev yapan kadın öğretim üyelerinin bilgi ve birikimlerinden faydalanılması hedeflenmektedir.

“İslam ve Kadın: Güncel Dini Meselelere Çözüm Odaklı Yaklaşımlar" Çalıştayı Oturum Başlıkları:

  • İslam ve Kadın Konusunda Gelişen Olumsuz Algının İyileştirilmesi ve Farkındalık Çalışmaları
  • Kadın Konusundaki Güncel Dinî Meseleler
  • Toplumun İnşasında Kadının Rolü