Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
16.04.2018

Genel Müdür


BÜNYAMİN ALBAYRAK

1973 yılında Erzurum'da doğdu. İlkokulu Bağcılar'da, ortaokulu Eyüp İHL' de, liseyi ise Pendik İmam-Hatip Lisesinde tamamladı. Bayrampaşa Müftülüğü Yeşil Cami Kur'an Kursunda hafızlığını tamamladı ve geleneksel usullere göre arapça eğitiminden icazet aldı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. 2002 de  Haseki Eğitim Merkezinde ihtisas kursunu tamamladı.

Bahçelievler Müftülüğü Geylani Kur'an Kursu'nda fahri Kur'an Kursu öğreticiliği yaptı. Sakarya Pamukova ilçesi Mesruriye Köyü'ne İmam-Hatip olarak atandı. Bir müddet Zeytinburnu Müftülüğü'nde çalıştıktan sonra, 2003 yılında Bolu Eğitim Merkezine öğretmen olarak atandı. Bolu Eğitim Merkezinde, Başkanlık personelinin hizmet içi eğitimleri yanında gönül coğrafyamızdan gelen, yurtdışı mahalli din görevlilerinin eğitimlerine katıldı.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Kırgızistan Oş Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında okuyan Kırgızistanlı erkek ve kız öğrencilere ders verdi. 2009 tarihinde Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezine kurucu müdür olarak atandı. 11 Ocak 2011 tarihinde Program Geliştirme Daire Başkanlığına atandı. 11 Haziran 2014 tarihinde ise Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığına atandı. 20.12.2017 tarihinde Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Albayrak, evli ve üç çocuk babasıdır. ​