Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
23.05.2018

Üçüncü Aile Formu Yapıldı

​Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, 2018 yılı Aile Haftası münasebetiyle “Ailede Adalet ve İhsan" temalı 3. Aile Forumu düzenlendi.​

 ​     Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, 2018 yılı Aile Haftası münasebetiyle “Ailede Adalet ve İhsan" temalı 3. Aile Forumu düzenlendi.

    2016 yılında ilk defa düzenlenen “Mahremiyet Bağlamında Sosyal Medya ve Aile" forumunda toplumun büyük bir kısmını kuşatan sosyal medyanın yanlış kullanımlarına dikkat çekilmiş, 2017 yılında gerçekleştirilen “Sadakat ve Güven Bağlamında Aile" temalı ikinci forumda ise önemli bir aile değeri olan sadakatin varlığı vurgulanmıştı.

     9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul'da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen bu yılki forum ise felsefi, ahlaki ve sosyolojik bakışla adaleti ve ihsanı ele almaya, eşler arasında tesis edilecek adaletin ahlaki değer olarak hayattaki önemini gündeme taşımaya, ailenin korunması ve güçlendirilmesinde ihsanın rolü konusunda farkındalık oluşturmaya ayrıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın açış konuşmasıyla başlayan forum üç oturum hâlinde gerçekleştirildi.

    Forumun birinci gününde “Ailede Adalet ve İhsan", “Ailede Adaleti Yaşanılır Kılmak", ikinci gününde ise “Aileyi İhsan ile Ayakta Tutmak" başlıklı oturumlar yer aldı.

    Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. H. Kâmil Yılmaz, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Aile ve Dinî Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, akademisyenler, din görevlilerinin katıldığı programa üniversite öğrencileri ve vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.