Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
19.11.2018

Din Görevlileri ve Eşlerine Yönelik Seminerler Devam Ediyor

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığınca ülke genelinde din görevlileri ve eşlerine yönelik programlar gerçekleştirildi.

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığınca ülke genelinde yürütülen ''Sağlıklı Birey, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum'' projesi kapsamında din görevlileri ve eşlerine yönelik planlanan ''Aile Okulu'' seminerleri kasım ayı içerisinde Bursa, Kilis, Sivas, Isparta, Diyarbakır, Burdur, Giresun, Sinop, Bilecik, Erzincan, Batman, Tokat ve Amasya illerinde gerçekleştirildi.

İl müftülerinin açılış konuşmaları ile başlayan programlarda Kur'an ve sünnet perspektifinde aile olmak ve aile kalmak, çocukluk dönemi din ve değer eğitimi, ailede fıkhi meseleler ve ailede mahremiyet bilinci gibi konu başlıklarında, alanında uzman kişilerce seminerler verildi. Söz konusu seminerlere Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet KAPUKAYA, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin ALBAYRAK, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih KURT, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT, Başkanlık Müşaviri Ömer AYDIN ve Belgin KONARILI, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı İdris BOZKURT, Diyanet İşleri Uzmanı Dr. Fatma BAYRAKTAR KARAHAN, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Fatih YILDIZ ve İletişim Uzmanı Muhammed Cüneyd ÇİĞDEMLİ konuşmacı olarak katıldı.

Aile ve Dini Rehberlik Büroları tarafından planlanan, iki gün boyunca devam eden ve katılımcıların ilgiyle takip ettiği seminerlerin sonunda, din görevlileri ve eşlerine katılım belgesi takdim edildi.