Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
28.02.2019

İl Gençlik Koordinatörleri Eğitim Semineri Antalya'da Gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği "İl Gençlik Koordinatörleri Eğitim Semineri" 11-15 şubat 2019 tarihinde Antalya/Alanya'da gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği "İl Gençlik Koordinatörleri Eğitim Semineri" 11-15 şubat 2019 tarihinde Antalya/Alanya'da gerçekleştirildi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve protokol konuşmaları ile başlayan programda Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin ALBAYRAK, geçmişten günümüze din hizmetine adanmış ömürlerle, gençlik çalışmalarında geleceğe yönelik planlamalar hakkında konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Erkek ve kadın 162 il gençlik koordinatörü ve 88 ilçe gençlik koordinatörü olmak üzere toplam 250 gençlik koordinatörünün katılımıyla gerçekleşen seminerde Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa BÜLBÜL “Diyanet Gençlik Çalışmaları" konulu sunumunu icra etti. Seminere katılan koordinatörler ile dört gün boyunca Başkanlığımızın gençlik çalışmaları hedefleri, alanda karşılaşılan problemler ve çözüm yolları konuşuldu. Ayrıca; liderlik ve takım çalışması, sosyal medya ve gençlik çalışmaları, bireysel ve grup görüşmelerinde yöntem ve teknikler, ergenlik ve gençlik psikolojisi, gençlik dönemi dini krizler ve dini başaçıkma, gençler tarafından sıkça sorulan sorular ve cevaplama yöntemi, gençlerle iletişim ve gençlere ulaşma stratejileri gibi konular seminer boyunca ele alındı.

Eğitim semineri, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI tarafından “Gençlerin Din İstismarına Karşı Bilinçlendirilmesi" ve “Sıfır Atık Sıfır İsraf Gençlik Yönünden Bakış" konulu sunumları ile sona erdi.