Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
01.03.2019

Huzurevlerinde Sunulan Manevi Destek Ve Rehberlik Hizmetlerini Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Genel Müdür Albayrak başkanlığında huzurevleri ile ilgili çalıştay Başkanlığımızda yapıldı.

Başkanlığımızca huzurevlerinde sunulan manevi destek ve rehberliğin sistemli ve aşamalı yürütülmesi amacıyla bir müfredat hazırlamak üzere 28 Şubat 2019 tarihinde bir çalıştay yapıldı. Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin ALBAYRAK'ın açılış konuşması ile başlayan çalıştaya ilgili Kurum yetkilileri ile birlikte akademisyenler katıldı.

2018 yılında güncellenen protokol ile güçlenen ve bugüne kadar yürütülen hizmete ilişkin çalışmalar ile geleceğe dönük ihtiyaçları değerlendiren Aile ve Dinî Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT'un konuşmasıyla başlayan ilk oturumda, alan akademisyenlerinin sunumları yer aldı.

Öğleden sonra yapılan ikinci oturumda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri görüşlerini paylaşarak kurumsal beklentilerini ifade ettiler. Huzurevlerinde göreve giden 5 personelimizin katıldığı çalıştayın son bölümünü, manevi destek ve rehberlik modeli, görüşme teknikleri ve müfredat içeriğine ilişkin tecrübe paylaşımları oluşturdu.

Çalıştayla; hedef kitlenin hayatı anlamlandırma, krizle baş etme, üretkenliğini artırma ve sosyalleşmesini güçlendirmeye yönelik müfredat için ilk adım atıldı.