Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
03.11.2020

“Ailede İletişim” Temalı 2. Ulusal Fotoğraf ve Kısa Animasyon Film Yarışması Sonuçları

Yarışmaya fotoğraf dalında 230 kişi 1150 fotoğrafla katılırken animasyon dalında ise 9 kişi 9 filmle katılım sağlamıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü aile içi iletişimde sevgi, saygı, sadakat, samimiyet ve merhamet gibi davranış modellerini görünür kılmak ve bu alanda farkındalık oluşturmak amacıyla “Ailede İletişim" temalı fotoğraf ve animasyon kısa film yarışması düzenlemiştir. Yarışmaya fotoğraf dalında 230 kişi 1150 fotoğrafla katılırken animasyon dalında ise 9 kişi 9 filmle katılım sağlamıştır.

Yarışma kapsamında;

Fotoğraf yarışması dalında birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin tl ve mansiyon ödülü 1000 tl olarak takdim edilecektir. Fotoğraf sergileme bedeli ise her bir fotoğraf için 300 tl olarak belirlenmiştir.

Animasyon kısa film dalında birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye 7 bin lira ve mansiyon ödülü olarak da 3 bin lira verilecektir.

Yarışmanın fotoğraf dalında seçici kurul toplantısı; Ömer Şahin, Fırat Yurdakul, Seher Meriç'in katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Animasyon kısa film dalında seçici kurul toplantısı; Şafak Tavkul, Haşim Vatandaş, Hasan Kaçan ve İsmail Fidan'ın katılımlarıyla yapılmıştır.

Yarışmanın ödül töreni ilerleyen günlerde gerçekleştirilerek dereceye giren eser sahiplerine ödülleri takdim edilecektir.

Fotoğraf Dalında Dereceye Girenler:

1. Hüsna ALTIN - Mucize

2. Fatma DEMİR - Baba​

3. Hasan ZER - Ninem


Mansiyon: 

Adem Tayfun ESER - Aile Bağları, 

Mustafa CEBECİOĞLU - Sırtında

Fotoğraf dalında 26 fotoğraf da sergileme ödülü kazanmıştır. Sergileme ödülü kazanan fotoğraflar için tıklayınız.

Animasyon Kısa Film Dalında Dereceye Girenler:

2. Muhammed Ömer KURNAZ - Bağlantı Hatası

Mansiyon: Metin Yüksel ALKAN - Can'ın Telefonu

Animasyon kısa film dalında jüri üyeleri tarafından teknik ve içerik olarak birinci ve üçüncülüğe değer film bulunamamıştır.