Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
28.12.2020

“YAZIYORUM&ÇİZİYORUM” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

10 Eylül-13 Kasım 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan etkinlik yazma (şiir-masal-öykü) ve çizim (resim-karikatür) olmak üzere iki ana dalda ve 5 kategoride yapıldı.

Başkanlığımızca, sosyal hizmet kurumlarında (çocukevi, çocuk evleri sitesi ve ÇODEM) ikamet eden çocuklarımızın manevi değerlerimizi içselleştirmeleri ve bu değerlerle güçlenerek sorunların üstesinden gelme/toplumla bütünleşme becerisi kazanmalarına katkı sağlamak üzere  “Yazıyorum&Çiziyorum" başlıklı bir etkinlik düzenlendi.

10 Eylül-13 Kasım 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan etkinlik yazma (şiir-masal-öykü) ve çizim (resim-karikatür) olmak üzere iki ana dalda ve 5 kategoride yapıldı. 10-15 yaş grubundaki çocukların eserlerinin kabul edildiği etkinliğin temaları Paylaşma ve Yardımlaşma, İnsan Sevgisi, Çevre Bilinci, Dua Etmek, Selamlaşma, Mahremiyet Bilinci, Kul Hakkı, Kanaatkâr Olmak, Güvenilir Olmak ve Merhametli Olmak değer başlıklarından oluştu.

İl müftülüklerimizde oluşturulan Değerlendirme Kurulları, 7-11 Aralık 2020 tarihleri arasında etkinliğe katılan eserleri inceleyerek dereceye girenleri belirledi. Etkinliğin her 5 kategorisinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra katılan tüm çocuklara  ekte katılım belgesi ve basılı yayınlarımızdan hediyeler verildi.