Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
15.01.2021

ADRB İstanbul Çevrimiçi İstişare Toplantısı

12 Ocak 2021 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak "ADRB İstanbul İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığınca, İstanbul ve tüm ilçelerinde Aile ve Dinî Rehberlik Büroları tarafından yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi, geleceğe dönük perspektif oluşturulması ve hizmetlerin yürütülmesinde karşılaşılan sorunların çözümüne dair yapılacak çalışmaların görüşülmesi amacıyla 12 Ocak 2021 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak "ADRB İstanbul İstişare Toplantısı" düzenlendi.

İstişare toplantısına Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sema Yiğit, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı'nın yanı sıra il müftü yardımcıları, tüm ilçe müftüleri ile Aile ve Dini Rehberlik Koordinatörleri katıldı.

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sema Yiğit'in açılış konuşmasının ardından söz alan Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Başkanlığımızın ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesine yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarda Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının önemine değindi. Daha sonra 2019 ile 2020 yıllarında İstanbul ve 39 ilçesinde ailelere yönelik sunulan hizmetleri değerlendiren Albayrak, katılımcılara teşekkür etti.

İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı ise, il genelinde müftülüklerin yapmış oldukları faaliyetlere değindikten sonra çalışma arkadaşlarına ve ilçe müftülüklerine teşekkür etti. İstişare toplantısında il müftü yardımcısı, ilçe müftüleri ve ADRB koordinatörlerin görüş ve teklifleri ile devam etti. Toplantıda ayrıca aşağıdaki başlıklar ele alındı:

 

  • Başkanlığın Aileye Yönelik Hizmetlerinde Aile ve Dini Rehberlik Büro/Merkezlerinin Rolü
  • İstanbul Genelinde 2019 ile 2020 Yıllarında Gerçekleştirilen Aile ve Dini Rehberlik Hizmetleri
  • Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının Mekânsal Açıdan İyileştirilmesi
  • Aile ve Dini Rehberlik Büro/Merkezlerinin Görev Alanları İle İlgili Nitelikli Proje Çalışmalarının Sağlanması
  • ADRB'nin Mevzuat Bağlamında Değerlendirilmesi
  • Sosyal Hizmet Kurumlarında Sunulan Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri
  • Nikâh Hizmetlerinde ADRB'nin Fonksiyonu
  • Evliliğe İlk Adım Seminerleri, Pandemi Dönemi Aile Seminerleri.