Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
17.06.2021

2021 Yılı Yaz Gençlik Kampına Görevlendirilen Manevi Danışmanlar Çevrim İçi Eğitim Semineri Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Başkanlığımız arasında yapılan ortak çalışmalar bağlamında ''Yaz Gençlik Kampları'' na görevlendirilen manevi danışmanlara bir günlük çevrimiçi eğitim programı yapıldı.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanlığı uhdesinde yapılan programa 200 manevi danışman katıldı. Eğitim programında Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin ALBAYRAK , Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı İdris YAVUZYİĞİT, Başkanlık Vaizi Fatih TUNÇ, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Selman ORAL gençliğin önemi ve gençlere ulaşma metotları ile yaz gençlik kamplarında nasıl verimli olabiliriz konularında eğitim verdiler.

18 farklı şehirde yapılacak olan Yaz gençlik Kampları 21 Haziran ile 18 eylül 2021 tarihleri arasında 12 dönem olarak planlanmıştır. Kamplara 14.340 öğrencinin katılması bekleniyor.

Bu yıl ilk defa Başkanlığımıza iki farklı ilde üç kamp tahsis edilerek 9 farklı il müftülüğümüzden 420 öğrenci kamp yapma imkanı bulacaktır.