Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
09.09.2021

Erbaş; Gençlik, geleceğe uzanan bir köprü gibidir

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz, birçok kurum ve kuruluşla işbirliği içerisinde gençlere manevi danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu bağlamda gençliğe yönelik faaliyetler yürüten sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak, yapılan çalışmaların gündeme getirilerek yaygınlaşmasını sağlamak, gençliğin problemlerini, yaşanan sıkıntıları ve çözüm yollarını istişare etmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı'nda sivil toplum kuruluşlarıyla “Gençlik Çalıştayı" düzenlemiştir.

Başkanlık yerleşkesi içerisinde gerçekleştirilen ve gün boyu devam eden çalıştayın selamlama  konuşmasını yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş; Gençlik, geleceğe uzanan bir köprü gibidir. Bu köprü, eğitimle, kültürle ve sanatla inşa edilecektir.  Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, gençler, değerler ve gelecek için çalışan herkesin ve STK'ların yanında olduklarını ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Açılış konuşmasını yapan Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak Diyanet İşleri Başkanlığının son dönemde büyük bir ivme kazanan ve tüm gençliğimize hitap eden gençlik çalışmalarını aktardı.

21 sivil toplum kuruluşunun katıldığı çalıştaya Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Huriye Martı, Dr. Burhan İşliyen, Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan ve Diyanet İşleri Başkanlığı personeli katılım sağlamıştır.