Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
30.12.2021

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Polis Akademisi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Diyanet İşleri Başkanlığı, kuruluşundan günümüze İslam’ın iki kaynağı olan Kur’an ve sünnet çerçevesinde yürüttüğü hizmetler aracılığıyla toplumun her kesimine sahih dini bilgiyi ulaştırmayı amaçlamaktadır. Başkanlığımız bir yandan cami içi ve cami dışında din hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlarken diğer yandan da birçok kurum ve kuruluşla iş birliği içerisinde toplumun her kesimine yönelik konferans, seminer vb. faaliyetler gerçekleştirmektedir.

Söz konusu faaliyetlerin etkinlik ve verimliliğini artırmak, tarafların görev alanına giren konularda iş birliğini ve yardımlaşmayı sağlamak amacıyla Başkanlığımızla Polis Akademisi arasında başta “Din İstismarıyla Mücadelede Sahih Dini Bilginin Önemi” konulu konferanslar olmak üzere kültürel faaliyetler, yayın ve mekân paylaşımı gibi hususları içeren   “İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır.

30 Aralık 2021 Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığı’nda gerçekleşen protokol imza törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İŞLİYEN, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin ALBAYRAK, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Ufuk AYHAN ve Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa YAYLA katılım sağlamıştır.