Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
25.03.2022

Sağlık Tesislerinde Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti Sunan Personel ve Engelli Koordinatörlerine Yönelik Seminer Gerçekleştirildi

​Başkanlığımızca sağlık tesislerinde hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanları ile engellilere yönelik sunulan manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin etkinlik ve verimliliğinin artırılması amacıyla sağlık tesislerinde görevlendirilen personel ile 81 ilde engelli koordinatörü olarak görev yapan personele yönelik 25 Mart 2022 tarihinde çevrim içi bir seminer gerçekleştirildi.

 

Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet SÜNETCİ'nin açılış konuşması ile başlayan seminerde Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Naci KULA tarafından "Engelliler ile Kaza, Hastalık vb. Sebeplerle Engelli Olan Hastalara ve Yakınlarına Yönelik Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri" konulu sunum yapıldı. Sunumun ardından soru-cevap kısmına geçildi ve söz konusu hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması amacıyla istişarelerde bulunuldu.