Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
05.04.2018

Zonguldak’ta Kur’an Ve Sünnet Ekseninde Kadın Ve Adalet Konferansı.

Zonguldak İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca “Kur'an ve Sünnet Ekseninde Kadın ve Adalet" konulu konferans düzenlendi.

Zonguldak İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca “Kur'an ve Sünnet Ekseninde Kadın ve Adalet" konulu konferans düzenlendi.

28 Mart 2018 Çarşamba günü Müftülük Konferans Salonunda gerçekleşen programa Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT, İl Müftüsü Rüstem CAN, kurum ve siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, din görevlileri ile çok sayıda Zonguldaklı katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Müftü CAN selamlama konuşması yaptı. Başkanlığımızın “Kadın" konulu sinevizyonunun ardından mikrofona gelen Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT, takvanın cinsiyete bağlı değil amelle ilintili olduğuna ve Allah katında en değerli kulun da takva sahibi kişiler olduğuna değindi. Ayrıca, kadın ile erkeğin aynı özden aynı kıvam ile yaratılıp eşdeğer olduğuna dolayısıyla kadın ile erkeğe cinsiyet bağlamında değil insan olma bağlamında yaklaşılması gerektiğini delillerle ifade etti.