Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
21.02.2023

Çevrim İçi Manevi Danışmanlık Ve Rehberlik Eğitimleri Yapıldı

Aile ve Dinî Rehberlik Büro/Merkezlerinde görev yapan personelimizin afetzedelere anında, yerinde ve uygun bir yaklaşımla manevi destek ve rehberlikte bulunmalarını sağlamak amacıyla 19-21 Şubat 2023 tarihleri arasında 21.00-23.00 saatlerinde çevrim içi eğitimler düzenlendi.

Açılış konuşmalarını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İŞLİYEN ve Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban KONDİ'nin; moderatörlüğünü ise Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Dr. Elif ARSLAN'ın yaptığı çevrim içi eğitimde Mühtedi Çalışmaları ve Yurtdışı Sosyal İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Doç. Dr. Sevde DÜZGÜNER ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Turgay ŞİRİN afet ve kriz durumlarında yapılacak olan manevi ilk yardım, manevi destek, manevi danışmanlık sırasında dikkat edilmesi gereken hususları ele aldı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan ALTINTAŞ ve Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cağfer KARADAŞ ise deprem özelinde afetlerle ilgili sorular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Üç gün süren eğitimlere 2.670 personel katıldı. Eğitimlere katılan Aile ve Dini Rehberlik personeli programlardan çok istifade ettiklerini söyleyerek hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.