Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
19.03.2023

Aile Ahlakı Eğitici Eğitimi Düzenlendi


Ülkemiz genelinde hizmet sunan aile ve dini rehberlik bürolarında çalışan görevlilerimize, vatandaşlarımızdan tarafından aile ile ilgili güncel konularda gelebilecek soru ve sorunlara cevap teşkil edecek bir usul ve yöntem oluşturmak, halkımızın bu anlamda danıştıkları meselelere doğru bir rehberlik yapmak amacıyla 19-21 Mart 2023 tarihleri arasında İstanbul Anadolu Dini İhtisas Merkezi'nde Aile Ahlakı Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi. 

Söz konusu programa Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban KONDİ, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Dr. Elif ARSLAN ve İstanbul Anadolu Dini İhtisas Merkezi Müdürü Murat OSMANOĞLU katıldı. Programda Genel Müdür Dr. Şaban KONDİ açılış konuşmalarıyla katılımcılara hitap etti:

“Aileyi tehdit eden zararlı akımların sebepleri ve bu akımlardan aileyi korumaya yönelik çalışmalar hakkında istişarelerde bulunmak amacıyla ilgili akademisyen, tıp doktoru, hukukçular ve uzmanların katılımıyla 30 Kasım 2022 tarihinde Ankara'da "Aile ile İlgili Güncel Meseleler Çalıştayı" düzenlendiğini ve bu çalıştayda yapılan müzakereler sonucunda aile ile ilgili bir eğitici eğitimi yapılması kararı alındığını" ifade etti.

Genel müdür Dr. Şaban KONDİ: “Katılımcıların, taşrada uygulanacak olan “Aile Ahlakı" eğitimlerinde, “Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır". (Âl-i İmrân, 3/104) ayetinin fehvasınca öncülerden olduklarını, nesillerin sağlam temeller üzerinde kurulmasının vazgeçilmez unsuru olan aile fertlerine manevi danışmanlık ve dini rehberlik yapmak gibi önemli bir vazifeyi yerine getireceklerini ifade etti. Aileyi tehdit eden her türlü zararlı akımla mücadele etmenin insani ve İslami bir vazife olduğunu vurguladı.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Diyanet Akademisi Başkanlığı iş birliği ile düzenlenen “Aile Ahlakı" eğitici eğitimine ülkemizin dört bir yanından gelen ADRB Koordinatörü,  vaiz, ADRB vaizlerinden oluşan 225 personel katıldı.