Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
27.10.2023

Manevi Danışmanlar Eğitim Semineri Düzenlendi

20-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYGM Yurtlarında görev yapan erkek ve kadın manevi danışmanlara yönelik Gençlik Spor Bakanlığı ve Başkanlığımız iş birliğiyle Hizmet İçi Eğitim Programı düzenlendi.

Programa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın BAK ‘’ Manevi danışmanlarımız yurtlarımızda doğru bilgiyi gençlere ulaştırmak, birlikte yaşama ve hoşgörü kültürünü oluşturmak için emek verdiğine dikkat çekerek, gençlerimizin bugünü ve yarınları için emek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum’’ diyerek Manevi Danışmanlar adına Kütahya Simav’dan Emin DÖNMEZ’e ve Manisa Şehzadeler ’den Aynur YÜRÜK’e plaket takdim etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ programa çevrimiçi katılarak; ‘’Yurtlarda görev alan, yarınlarımız olan gençlerimiz için çalışan, gayret eden herkese teşekkür ederek, yapılan eğitim programının hayırlara vesile olmasını temenni etti.’’

Düzenlenen programa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ, Doç. Dr. Safa KOÇOĞLU, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir DİNÇ, Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı İdris YAVUZYİĞİT, Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi YALÇINKAYA ve eğitimde görev alacak alanında uzman eğitimciler katılım sağladı.