Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
03.11.2023

13. Cami Görevlileri Çalıştayı Gerçekleştirildi

2023 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle 02 Kasım 2023 tarihinde Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Cami Hizmetleri Daire Başkanlığınca proje sahibi, aktif ve bulundukları bölgelerde hizmetleri ile temayüz etmiş din görevlilerinin katılımıyla Ankara’da “13. Cami Görevlileri Çalıştayı” düzenlenmiştir.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İŞLİYEN, Cami Hizmetleri Daire Başkanı Cemalettin GEZGİÇ, Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı İdris YAVUZYİĞİT, Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet SÜNETCİ’nin katılımlarıyla gerçekleştirilen çalıştayda örnek projelerin tespit edilerek yaygınlaştırılması ve din görevlileri arasında tecrübe paylaşımının sağlanması amacıyla 14 ilden 17 din görevlisi görev mahallerinde yürüttükleri örnek çalışmalarını ve projelerini sunmuşlardır.

Cami görevlilerinin planladıkları ve uygulamaya koyarak sonuç aldıkları projeler, çalıştay süresince gerçekleştirilen oturumlarda slayt eşliğinde sunulmuştur. Çalıştayda cami merkezli etkinlikler başta olmak üzere gençler, çocuklar, öğrenciler, kadınlar, kimsesizler, yetimler, göçmenler, engelliler ve hastalar gibi toplumun farklı kesimlerine sunulan ve farkındalık oluşturan projeler tanıtılmıştır. Ayrıca çalıştayda Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenen proje yarışmasında dereceye giren projenin sunumu bizzat yazarı tarafından yapılmıştır.

Çalıştay programını indirmek için tıklayınız.