Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
09.02.2024

Değerler Eğitimi Materyal Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığınca 7-15 yaş çocuk gruplarına yönelik değerler eğitimi için materyal geliştirme çalıştayı düzenledi.

05-09 Şubat 2024 tarihlerinde Ankara Rıfat Börekçi Dini ihtisas Merkezinde  düzenlenen çalıştaya kurum içinden ve kurum dışından söz konusu alanda uzmanlaşmış öğretmen, öğretici ve çocuk gelişimcisi eğitimci yazarlar davet edildi.

Çalıştayın açılış oturumuna Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi ve Aile ve  Dini Rehberlik Daire Başkanı Dr. Elif Arslan katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Dr. Şaban Kondi, "Çağın zararlı akımlarına karşı fıtrî- insanî değerlerini koruyan milli- manevi değerlerle donanmış bir nesil milletimiz ve insanlığın umudu olacaktır." diyerek çalıştayın ve  bu yöndeki çalışmaların önemine  dikkat çekti. "Çocuk ve  gençler için yapılan bu çalışmalar, sahibinin ve insanlığın yararına muhakkak olumlu katkılar sağlayacak sadakayı cariyedir." diyen Kondi, çalıştayın bereketli olması temennisinde bulundu.

Beş gün süren çalıştayda  uzmanlar "Allah'a İman", "Ahiret İnancı", "Mahremiyet Bilinci", "Helal Haram Duyarlılığı", "Vatan Sevgisi" gibi önemli başlıklar üzerinde çalıştılar. Çalıştayın degerlendirme ve kapanış oturumunda bir konuşma yapan Daire Başkanı Dr. Elif Arslan, çocuk evlerinde kalan çocuklarımıza yönelik düzenlenen kamplarda Başkanlığımız personelinin katkısının çok önemli olduğunu ifade etti ve bu çalışmalarda kullanılacak materyallerle ilgili katkılarından dolayı katılımcılara teşekkür etti.