Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
03.05.2024

Aile ve Dinî Rehberlik Büro/Merkezlerinde Görev Yapan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Tamamlandı

Aile ve dini rehberlik büro/merkezlerinde görev yapan personelin mesleki donanımlarını güçlendirmek, alanıyla ilgili yeterliklerini artırmak için Diyanet Akademisi Başkanlığı ve Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı koordinesiyle 160 ADRB personeline yönelik 29 Nisan tarihinde Ankara Rıfat Börekçi İhtisas Merkezinde başlayan hizmet içi eğitim semineri tamamlandı.

Katılımcılar 5 gün süren hizmet içi eğitim semineri boyunca alanında uzman eğitimci/akademisyen ve kurum temsilcilerinin bilgi ve tecrübelerinden istifade ettiler.

Eğitimde, katılımcıların görüş, öneri ve değerlendirmelerinin 8 ayrı grupta dinlenildiği atölye çalışması gerçekleştirildi. Eğitimin son gününde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi ve Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı personelinin katılımlarıyla Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde Sabah Namazı buluşması ile kahvaltı programı gerçekleştirildi.

Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi'nin modere ettiği kapanış oturumunda atölye çalışmasında elde edilen raporların dinlenip değerlendirildiği eğitim Sayın Kondi'nin personele kurumsal sorumluluk, deprem bölgesi özelinde gerçekleştirilmesi planlanan projeler, sahada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında motive edici kapanış konuşmasıyla sona erdi.