Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
21.05.2024

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Başladı

Başkanlığımız bağımlılıkla mücadele hizmetleri kapsamında il koordinatörü olarak görev yapan personele yönelik 21-23 Mayıs 2024 tarihleri arasında uygulanacak hizmet içi eğitim semineri başladı.

Genel Müdürlüğümüz, Diyanet Akademisi Başkanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde Ankara Rıfat Börekçi Dini İhtisas Merkezi'nde gerçekleştirilen hizmet içi eğitim seminerinin açılış programı Kocatepe Camii İmam Hatibi Sayın Mehmet ATICI'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ankara Rıfat Börekçi Dini İhtisas Merkezi Müdürü Sayın Şevki ÇELEBİ, Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Ahmet SÜNETCİ, Yeşilay Danışmanlık ve Pazarlama Anonim Şirketi Genel Müdürü Sayın Orhan ERTEKİN'in konuşmalarının ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Burhan İŞLİYEN'in hitaplarıyla  devam etti. 3 gün sürecek ve alanında uzman eğitimcilerin katılacağı eğitim seminerine 81 ilde bağımlılıkla mücadele il koordinatörü olarak görevlendirilen personel katılıyor. 

Eğitimde “Yeşilay'ın Önleme Çalışmaları, Tütün Bağımlılığı, Gelişen Dünyada Bağımlılıklar, Alkol ve Madde Bağımlılığı, Etkili Sunum Teknikleri, Kumar Bağımlılığı, Bağımlılıkta Maneviyat Temelli Yaklaşım, Teknoloji Bağımlılığı, gibi konu başlıkları yer alıyor.