Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
20.01.2023

Dr. Kondi Aile ve Dini Rehberlik Vaizleri Semineri Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Diyanet Akademi Başkanlığı işbirliğiyle Aile ve Dini Rehberlik Büro/Merkezlerinde görev yapmak üzere ilk defa atanan sözleşmeli ADRB vaizlerine yönelik 12 Aralık 2022 tarihinde başlayan mesleğe hazırlık eğitimi kapsamında 19 Ocak 2023 tarihinde bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

İstanbul Anadolu Dini İhtisas Merkezinde 210 sözleşmeli vaizin hazır bulunduğu değerlendirme toplantısına Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban KONDİ ve Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Dr. Elif ARSLAN katıldı.

Toplantıya başkanlık eden Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban KONDİ yaptığı konuşmada ailenin önemi, aileye yönelik hizmetlerin toplumun inşasındaki rolü ve din hizmetlerinde özverili çalışmaların önemine değindi.

12 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 tarihleri arasında yüz yüze yapılan eğitimlerde vaaz ve irşat yöntemleri, etkili vaaz sunumu, manevi danışmanlık ve rehberlik, aileye yönelik din hizmetleri ve diğer kurumsal hizmetler, aileye yönelik proje hazırlama metotları ve becerisi gibi konular yer aldı. Eğitim, 23-27 Ocak 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacak derslerle sona erecektir.