Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
27.04.2023

Koordinatörlere Yönelik Söyleşi Gerçekleştirildi

Sağlık Tesislerinde Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti Sunan Personel, İl Engelli Koordinatörleri, İl Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörleri, İl Göç Koordinatörleri ve Ceza İnfaz Kurumları İl Koordinatörlerine Yönelik Söyleşi Gerçekleştirildi.

Başkanlığımızca sağlık tesislerinde hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanları, engelliler,  bağımlılar, göçmenler ile yükümlü, hükümlü ve tutuklulara yönelik sunulan manevi danışmanlık, rehberlik ve din hizmetlerinin etkinlik ve verimliliğinin artırılması amacıyla sağlık tesislerinde görevlendirilen personel ile  81 ilde engelli koordinatörü, bağımlılıkla mücadele koordinatörü, göç koordinatörü ve ceza infaz kurumları il koordatörü olarak görev yapan personele yönelik 27 Nisan 2023 tarihinde çevrim içi bir söyleşi gerçekleştirildi.

Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban KONDİ’nin açılış konuşmaları ile başlayan söyleşide Bilkent Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümü İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Erol GÖKA tarafından "Yas Danışmanlığı" konulu sunum yapıldı. Söz konusu söyleşi Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet SÜNETCİ’nin konuşmaları ile sona erdi.