Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
25.04.2023

Aile Ve Dini Rehberlik Büro/Merkez Personeline Yönelik Aylık Konferanslar

81 İl genelinde 477 noktada aile ve dini rehberlik büro/merkezlerinde görev yapan, sorumlu il müftü yardımcısı, koordinatör, üye ve görevli memurlardan oluşan 4464 personelimize yönelik aylık konferanslar dizisinin Nisan ayı programı "Değişen Dünya Gündemi ve Diyanet İşleri Başkanlığı Faaliyetleri"  temasıyla 25 Nisan 2023 tarihinde çevrim içi olarak yapıldı.

 

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı tarafından her ay düzenli olarak yapılan konferans bu ay; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selim ARGUN'un hitaplarıyla gerçekleşti.

 

Aile ve Dini Rehberlik Dairesi Başkanı Dr. Elif ARSLAN'ın takdimleri ve Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban KONDİ'nin açılış konuşmasıyla başlayan programda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selim ARGUN katılımcılara seslendi.

 

Konferansta, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Uganda'dan Arjantin'e 79 farklı ülkede faaliyet gösterdiğimizi kaydeden ARGUN, içinde bulunduğumuz zaman itibarıyla oluşturulmak istenen "Yeni Dünya Düzeni"n de aile kurumunun çeşitli zararlı faaliyetlerin tehdidi altında olduğunu, bu itibarla Diyanet İşleri Başkanlığının aileye yönelik çalışmalarının çok önemli olduğunu vurguladı.

 

ARGUN, konuşmasının sonunda "Bizler bu noktada her türlü ifsat faaliyeti ve zararlı akımlara karşı teyakkuzda olmalı, kurumsal kimliğimize uygun şekilde var gücümüzle çalışmaya devam etmeli, okuyan, araştıran, kendini yenileyen, geliştiren din görevlileri olmalıyız. Aksi taktirde toplumumuza ve insanlığa faydalı olamayız.  Ayrıca çocuklarımıza sahip çıkmalı, onları bilgiyle donatmalı, değerlerine sahip çıkan ahlaklı bireyler olarak yetiştirmeliyiz" tavsiyelerinde bulundu.