Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
19.06.2023

Genel Müdür Kondi’den Hamburg'da Örnek Davranış

Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi 14-19 Haziran 2023 tarihleri arasında Almanya’nın birçok bölgesinde “202​3 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Tanıtım Programı”na katıldı.

Almanya Hamburg’da din hizmetleri ataşeliği tarafından kadın ve erkek din görevlileri, dernek başkanları ve eyalet birliği yöneticilerinin de katıldığı programda vekâletle kurban konusunda konferans verdi.

Konferansta kurban ibadetinin önemine değinen Kondi; kurbanın bir paylaşma, bir sadakat, bir teslimiyet ve Allah’a yakınlık olduğunu ifade etti. Yeryüzündeki mazlum ve mağdur coğrafyada insanların ihtiyaçlarını giderebilmek onlara yardımcı olabilmek amacıyla her daim fedakârca destek veren Avrupa’daki çalışanlara teşekkür etti.

Öncelikle 11 ilimizi kapsayan deprem bölgesine yapılan yardımlardan ve yeryüzündeki mazlum, mağdur coğrafya ya yapılan yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Dr. Kondi programın sonunda kendisine takdim edilen hediyeleri, açık artırmaya çıkardı. İki parça olan hediyeyi 45 adet vekâletle kurban karşılığında Hamburg eyalet birliği başkanı ve dernek başkanına vererek örnek bir çalışma başlattı.