Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
29.09.2023

Din Hizmetleri Genel Müdürü Bartın'da Konferans Verdi

Bartın İl Müftülüğü tarafından 29 Eylül 2023 tarihinde "Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında "Hz. Peygamber, İman ve İstikamet" temalı konferans düzenlendi.

Bartın Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi konuşmacı olarak katıldı.

Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi: “İslam hayatın bütününe hitap eder. Namazı, orucu, zekatı çıkararak “ben İslam'ı yaşıyorum" diyemezsiniz. İslam, hava, su, toprak, güneştir. Hayatın bütün alanlarını aydınlatmak ve rehber olmak üzere bize yol göstermek üzere gönderilen bir dindir."dedi.

Genel Müdür Kondi: “Hayata güzel bakın, umutsuz olmayın. Dünyada hiçbir günah Allah'ın rahmetinden daha büyük değildir. Peygamberin şefaatini elde edebilmek için ismi alındığında elimizi kalbimize koymak çok değerli, kıymetli ama onun sünnetinden, onun hayatını öğrenmekten kendinizi ve çocuklarınızı mahrum etmeyin. İyi arkadaş bulamayabiliriz, ama biz iyi arkadaş olabiliriz. Yalan söylemeyen insan bulamayabiliriz, ama biz yalan söylemeyebiliriz. Herkese iyilik yaptıramayabiliriz, ama biz her daim iyilik yapabiliriz. Herkesin her zaman yapabileceği güzel bir iyilik vardır. Hiçbir şey mi yapamıyorsunuz? Oturun müminlere dua edin."diye konuştu.

Genel Müdür Kondi: “Çocuklarınızın sırdaşı olun. Çocuklarınız size güvensinler. Güven merkezi olun. Çocuklarınız size kavuşmayı adeta özlesinler. Size güvenmeyen, size sır vermeyen çocuklarınız sosyal medyada sırlarını başkalarıyla paylaşıyorlar. Ailemize, gençlerimize kurulan binlerce tuzak adeta yuvamızı yıkıyor." diyerek sözlerini tamamladı.