Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
27.04.2024

Diyanet İzcileri Çanakkale 57. Alay Milli Bilinç Kampında

22-26 Nisan tarihleri arasında Çanakkale 57. Piyade Alayında "Dedeciğim Ben Geldim" sloganıyla 500 Diyanet izci ve izci liderinin de katılımıyla toplamda 2500 izci ve izci lideri 57.Piyade Alayının şehadet şerbetini içmeden önce karargah kurduğu alanda bütün izciler kamp kurdu. 

23 Nisan Salı günü açılış töreni ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi töreni, Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Şubaşı, İzci Liderleri, izciler ve Din Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Şaban Kondi beyefendinin de katılımıyla gerçekleştirildi. Aynı günün akşamında aziz şehitlerimizin ruhlarına ithafen yavru kurt ve izcilerimizin hazırladığı "Hatim ve Mevlid Programı" icra edildi. Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere şehit ve gazilerimiz için okunan hatimlerin duasını Din Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Kondi yaptı. 

24 Nisan öğle namazına müteakip TİF-DİYANET izcileri kamp alanına 2 km uzaklıktaki Kocadere Hastane Şehitliğine saygı yürüyüşü yaparak Şehitlikte hafız izciler Kur'an-ı Kerim okuyup dua yaptılar. 

 25 Nisan Perşembe günü şafak vaktiyle sela, ezan ve top sesleri ile uyanan izcilerimiz sabah namazlarını hep birlikte kıldıktan sonra dedelerinin şehadet şerbetini içmek üzere çıkmış oldukları yol güzergahında kınalarını yakarak Conkbayırına doğru  ellerinde al bayrakları ile şehadet ruhuyla 57. Alay Vefa Yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

57. Alay Şehitlerini Anma ve Milli Bilinç kampı 26 Nisan 2024 tarihinde sona ermiştir.